Čo je to drevodom

Montované domy...

Nízkoenergetické montované domy majú oproti klasickým murovaným domom mnoho výhod. Devízou je rýchlosť výstavby, pričom bývať môžete už počas troch až piatich mesiacov v závislosti od náročnosti stavby. Vďaka montovaným panelom je možné zrealizovať takmer akúkoľvek stavbu či architektúru. Vzhľadom k suchému procesu stavby sa dá stavať dokonca aj v zime.

Stavba tiež poskytuje omnoho viac vnútorného priestoru, pretože jej steny sú tenšie, no pritom s lepšími tepelno-izolačnými vlastnosťami a tým aj výrazne nižšou energetickou náročnosťou. Drevostavba obsahuje minimum alergénov a pohlcuje až 80% škodlivín, čím vytvára veľmi zdravú klímu. Okrem toho netreba opomenúť výborné akustické vlastnosti, nízku váhu zhotovenej konštrukcie, recyklovateľnosť a ekologickosť použitých materiálov. Aj preto je montovaný dom prospešný nielen pre nás, ale je tiež šetrný k životnému prostrediu.

Čo je to drevodom...

Jedinečná atmosféra, mierne éterický nádych dreva, prísun prírodnej energie. Drevené KVH hranoly sú dômyselne zaklopené OSB doskami a zabudované do sadrokartónového systému! Moderné technológie umožňujú stavať montované domy, ktoré sú oveľa kvalitnejšie, majú lepšie zvukové aj tepelné izolácie a samozrejme aj remeselné spracovanie panelov, pričom ich montáž je prevedená kvalifikovanými odborníkmi spoločnosti JK Slovakia. Po zhotovení je nízkoenergetický montovaný dom ťažko rozoznateľný od klasického murovaného domu.

Ich precíznosť je vyšperkovaná časom a skúsenosťami, pričom tento spôsob výstavby je jeden z najrozšírenejších na svete. Panely, z ktorých sa dom skladá, sú s vysokým stupňom finalizácie vyrobené vo firme JK Slovakia. Základným konštrukčným materiálom je drevo KVH hranoly, drevoštiepkové (OSB3), sadrokartónové protipožiarne dosky a tepelnoizolačný materiál. Všetky výrobky, ktoré vstupujú do výroby, majú certifikát tej najvyššej kvality. Taktiež naša spoločnosť JK Slovakia je držiteľom certifikátu o nemennosti parametrov stavebného výrobku.